Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

1884. gada 12. februārī

12feb_Zalitis_2

Pirms 130 gadiem, 1884. gada 12. februārī, zemnieka ģimenē Nītaures tuvumā dzimis komponists un mūzikas kritiķis Jānis Zālītis.

“Latviešu pirmais autoritatīvais mūzikas kritiķis, kura spriedumus sabiedrība gaida, uzklausa un akceptē kā savējos.” Tā par viņu 1934. gadā rakstīja kolēģis Jēkabs Poruks. Ar novatorisku pieeju skaņdarbu sacerēšanai pazīstamais Emīla Dārziņa skolnieks Zālītis divas reizes pildīja Nacionālās operas direktora pienākumus, turklāt bija pirmais, kam 1919. gadā uzticēja šīs prestižās iestādes vadīšanu. Komponējis ap deviņdesmit solodziesmu un kordziesmu, arī tautas dziesmu apdares un klavierdarbus. Dažādos laikos kori ir dziedājuši viņa “Biķeris miroņu salā”, “Kad nakts”, “Ceļš uz dzimteni”, apdares “Ai, agri agri”, “Viena vien man māsiņa”. No solodziesmām minama “Kā gul­bji balti padebeši iet”. Lielākā daļa Jāņa Zālīša darbu tapa pirms Pirmā pasaules kara, jo Latvijas brīvvalsts laikā viņš lielākoties darbojās kritikas jomā.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+