Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
20. oktobris, 2014
Drukāt

1884. gada 20. oktobrī

20okt_Talents_2

Pirms 130 gadiem, 1884. gada 20. oktobrī, Londonā piedzima Stīvens Džordžs Talentss.

Šis vīrs savā dzīvesgājumā bija vidējā līmeņa britu ierēdnis un, kā tagad teiktu, sabiedrisko attiecību eksperts. Tomēr Baltijas valstu vēsturē Talentsa vārdam ir būtiska nozīme. Pēc atveseļošanās no 1915. gada maijā Pirmā pasaules kara frontē gūtā ievainojuma atvaļinātais pulkvedis sāka administratīvo karjeru. 1918. gadā viņu, Lielbritānijas Pārtikas ministrijas ierēdni, vispirms komandēja uz Poliju kā britu palīdzības koordinatoru. Kad sākās Baltijas valstu neatkarības cīņas, Talentss ieņēma Lielbritānijas valdības komisāra amatu Baltijas valstīs un neilgu laiku Rīgas civilgubernatora amatu. Būtiska loma pulkvedim Talentsam piekrita saistībā ar Latvijas–Igaunijas robežas nospraušanu. Tā kā abu valstu politiķi par strīdīgo teritoriju sadalīšanu paši vienoties nespēja, Lielbritānija iesaistījās procesā kā vidutājs un robežas šķīrējtiesas vadību uzņēmās Talentss.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (16)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+