Mobilā versija
+1.6°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
25. marts, 2014
Drukāt

1884. gada 25. martā

25marts_Gazgenerators_2

Pirms 130 gadiem, 1884. gada 25. martā, Lotringijas reģionā Francijā piedzima inženieris un izgudrotājs Žoržs Imbērs (vācu variantā Georgs Imberts).

Šā vīra nopelns ir ar koka klucīšiem, skaidu, kūdras briketēm kurināma gāzģeneratora izgudrošana 1920. gadā. Degmaisījuma funkcijas pildīja gāze, kas izdalījās, nepilnīgi sadegot kurināmajam. Imbēra radītā konstrukcija jo plašu izplatību guva apstākļos, kad trūka vai nācās krietni taupīt degvielu. Īpaši tas attiecās uz Otrā pasaules kara laiku un pirmajiem pēckara gadiem. Tad parādījās ar gāzģeneratoriem darbināmi auto, traktori un drezīnas. Naftas produkti vispirms pienācās kara vajadzībām, ar apses klucīšiem darbināmie transporta līdzekļi palika aizmugurei. Latvijā tie taupības dēļ parādījās jau 30. gadu beigās, bet PSRS un padomju okupētajā Vācijas daļā tos izmantoja līdz pat 50. gadu sākumam. Gāzģeneratora auto bija divreiz lēnāki nekā parastie, un tos vajadzēja sākt kurināt vairākas stundas pirms braukšanas.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+