Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
28. oktobris, 2014
Drukāt

1884. gada 28. oktobrī (1)

28okt_Katedrale_2

Pirms 130 gadiem, 1884. gada 28. oktobrī, Rīgas centrā Esplanādes (toreiz to mēdza saukt arī par Marsa laukumu) malā iesvētīja Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāli. Vācbaltu arhitekta Roberta Pflūga projektēto katedrāli cēla pēc Rīgas ģenerālgubernatora kņaza Bagrationa ierosmes ar Krievijas centrālās varas atbalstu.

Kaut varenā būve tika attaisnota ar pareizticīgo skaita pieaugumu un to, ka Pētera–Pāvila baznīcā Citadelē kļūst par šauru, neapšaubāmi tas bija ne tikai ticības, bet arī politisks solis, kas iezīmēja reģionu kā ”vienotas un pareizticīgas” Krievijas sastāvdaļu. Pavēli katedrāles celšanai 1875. gadā deva cars Aleksandrs II. Viņš tai dāvāja arī zvanus. Gauži līdzīgi dievnami 19. gadsimta beigās tāpat tapa Liepājā un Tallinā. Uz baznīcas iesvētīšanu Rīgā ieradās daudz impērijas pareizticīgās garīdzniecības prominenču un goda viesu no Sanktpēterburgas. Pašu iesvētīšanu izdarīja Kijevas un Galīcijas metropolīts Platons.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Super! Pretī katedrālei MK ēka! Skatiņš pa rubli! Vajadzētu atjaunot vēsturisko ansambli! Kur Dambis ar šaiku?

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+