Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
30. aprīlis, 2014
Drukāt

1884. gada 30. aprīļa rītā (1)

30apr_Baznica_2

Pirms 130 gadiem, 1884. gada 30. aprīļa rītā, pie Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas Rīgā notika vācu un latviešu skolēnu ielu kautiņš, kas etniskā rakstura un traģiskā iznākuma dēļ ilgi palika rīdzinieku atmiņā.

Kā tolaik rakstīja avīzēs, anonīmu aicinājumu ”tikties” bija saņēmuši vairāki Rīgas ģimnāziju un reālskolas augstāko klašu audzēkņi. Pēc neilgas gaidīšanas ieradās arī nūjām un pātagām bruņots vācu skolēnu bariņš no Rīgas pilsētas ģimnāzijas. Vācieši latviešiem uzsauca, ko ”kušas” (vācu latviešiem dotā tā laika palama) te meklējot. Asā vārdu pārmaiņa pārauga nūju un spieķu cilāšanā, turklāt latvieša Kārkliņa spieķis trāpīja vācu barona Rautenfelda dēlam pa deniņiem tā, ka pēdējais nokrita uz ielas miris. Izsauktā policija noskaidroja, ka ”tikšanās” bijusi vācu skolnieku iecerēts aprīļa pēdējās dienas ”joks” latviešiem. Tiesa lēma, ka Kārkliņš slepkavību izdarījis neapzināti, aizstāvoties. Puisim piesprieda ”baznīcas sodu”. Cietumā viņam bija jāpavada tikai trīs dienas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kautiņš notika 1885. Pēc tiesas prāvas sods bija mēnesis cietuma un baznīcas sods.

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (20)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+