Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
2. jūlijs, 2015
Drukāt

1885. gada 2. jūlijā

2jul_Brencens_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 2. jūlijā, Madlienā piedzima latviešu gleznotājs un grafiķis Eduards Brencēns (1885 – 1929). Plašu atzinību viņš guva, piešķirot izskatu brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laiku” varoņiem, tas ir, ilustrējot šo romānu.

Līdzās izcilām latviešu literatūras klasiķu grāmatu ilustrācijām minams, ka Brencēns bija profesionālās latviešu scenogrāfijas pamatlicējs. Pirmskara Latvijā viņam tika veltīti atzinīgi vārdi arī par devumu mākslas popularizēšanā ārpus Rīgas. “Darinādams daudzām mazpilsētu un lauku skatuvēm dekorācijas un rīkodams mākslas izstādes Cēsīs, Valmierā, Valkā un citur, E. Brencēns radīja mīlestību un cienību lauku ļaudīs pret nopietniem skatuves uzvedumiem un mākslas darbiem,” saistībā ar mākslinieka 50 gadu jubileju 1935. gadā rakstīja avīze “Tēvijas Sargs”.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+