Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
2. jūlijs, 2015
Drukāt

1885. gada 2. jūlijā

2jul_Brencens_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 2. jūlijā, Madlienā piedzima latviešu gleznotājs un grafiķis Eduards Brencēns (1885 – 1929). Plašu atzinību viņš guva, piešķirot izskatu brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laiku” varoņiem, tas ir, ilustrējot šo romānu.

Līdzās izcilām latviešu literatūras klasiķu grāmatu ilustrācijām minams, ka Brencēns bija profesionālās latviešu scenogrāfijas pamatlicējs. Pirmskara Latvijā viņam tika veltīti atzinīgi vārdi arī par devumu mākslas popularizēšanā ārpus Rīgas. “Darinādams daudzām mazpilsētu un lauku skatuvēm dekorācijas un rīkodams mākslas izstādes Cēsīs, Valmierā, Valkā un citur, E. Brencēns radīja mīlestību un cienību lauku ļaudīs pret nopietniem skatuves uzvedumiem un mākslas darbiem,” saistībā ar mākslinieka 50 gadu jubileju 1935. gadā rakstīja avīze “Tēvijas Sargs”.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+