Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
22. septembris, 2015
Drukāt

1885. gada 22. septembrī

22sept_Arhitekts_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 22. septembrī, Stokholmā dzimis ievērojamākais 20. gadsimta zviedru arhitekts ar pasaules nozīmi Gunnars Asplunds (1885 – 1940) – viens no skandināvu modernisma un funkcionālisma pamatlicējiem, kura darbi iedvesmoja 30. gadu latviešu arhitektus.

Lielā daļā Latvijā tolaik tapušo sabiedrisko, valsts aparāta ēku, skolu, arī savrupmāju bija spēcīga funkcionālisma stila ietekme. Tas bija iepaticies gan arhitektiem, tostarp profesoram Paulam Kundziņam, gan Kārlim Ulmanim. Latvijas un visa Baltijas jūras reģiona valstu arhitekti centās atdarināt, ko bija redzējuši arhitektūras un interjera attīstībā nozīmīgajā 1930. gada Stokholmas izstādē. Askētiskie, taču cilvēkam draudzīgie un elegantie izstādes paviljoni un citas ēkas lielākoties bija Asplunda idejas. Par to daudz rakstīja Latvijas presē. Zviedrijā pēc 1930. gada funkcionālisms kļuva par vadošo stilu. To uzskata par sākumu modernisma uzvaras gājieniem – tam, ko saprot ar jēdzienu “zviedru funkcionālisms”.

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+