Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
26. februāris, 2015
Drukāt

1885. gada 27. februārī

27feb_Afrika_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 27. februārī, vācu politiķis un ceļotājs Karls Peters saņēma Vācijas ķeizara Vilhelma I pilnvarojumu panākt, lai Zanzibāras (mūsdienās Tanzānija) sultāns noslēgtu ar Vāciju “aizsardzības” vienošanos, tas ir, nodotu vācu pārziņā vairākas teritorijas.

Tas bija sākums Vācijas ķeizarvalsts mēģinājumiem kļūt arī par koloniālo varu un līdzināties tādām koloniālām lielvarām kā Anglija un Francija, kuru rokās jau sen atradās plašas zemes – kā Āfrikā, tā Āzijā. Vācijai izdevās iegūt kolonijas mūsdienu Tanzānijas, Namībijas, Kamerūnas, Togo teritorijās, kā arī Okeānijas salās, taču vācu koloniālās impērijas mūžs bija īss – visus valdījumus tā neatgriezeniski zaudēja Pirmā pasaules kara pirmajos gados. Interesants fakts: kad 1918. gadā vācbaltu muižniecība kala plānus par Livonijas kā hercogistes atjaunošanu, viens no vīriem, kam piedāvāja troni, bija agrākais Vācijas kolonijas Togo gubernators Ādolfs Frīdrihs.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+