Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
29. jūnijs, 2015
Drukāt

1885. gada 29. jūnijā

29jun_Steiks_2

Pirms 160 gadiem, 1885. gada 29. jūnijā, Valmieras apkaimes saimnieka ģimenē dzimis dzejnieks un mācītājs Jānis Steiks, mūsdienās novērtēts gan kā īpatnējākais latviešu liriķis, gan kā vienīgais latviešu absurda dzejnieks.

Steiks piepildīja savus savādos dzejoļus paša darinātiem jaunvārdiem, rotaļājās ar atskaņām un vārdiem, bet dažkārt arī savas dzejas rīmēja pašizdomātā, taču skanīgā valodā. Apkārtējie viņu uzskatīja par dīvaini, tādēļ 1925. gadā Steiku atlaida no mācītāja amata. Tajā pašā laikā savādnieks bijis liels Latvijas un latviešu patriots. Tiesa, viņa patriotisms un vēlme visur saskatīt latviešu pēdas nereti kļuva komiski. Tā, pirms Pirmā pasaules kara strādādams par mācītāju ASV latviešu draudzēs, Steiks baznīcēniem apgalvojis, ka Baltimora vārdu ņēmusi no “baltie mori”, bet Ņujorka no latvieša Jurkas.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+