Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
5. augusts, 2015
Drukāt

1885. gada 5. augustā

5aug_Brieditis_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 5. augustā, Vallē baznīcas zvaniķa ģimenē piedzima aktieris, režisors un skatuves mākslas pedagogs Alfreds Amtmanis.

Pseidonīmu “Briedītis” Amtmanis pieņēmis pašā aktiera karjeras sākumā vēl pirms Pirmā pasaules kara. Viņa vārds pārsvarā saistās ar darbību Nacionālajā, bet padomju laikā – Drāmas teātrī. Amtmaņa-Briedīša režisora rokraksts uz vairākiem gadu desmitiem noteica šī teātra māksliniecisko un aktiermākslas attīstību. Viņš bija izcils aktiermākslas jomā, taču viņa darbību apēno aktīvā sadarbošanās ar padomju režīmu. Tomēr mūsdienās ir izveidota Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmija, ko piešķir Nacionālā teātra aktieriem vai režisoriem par latviešu oriģināldramaturģijas iestudējumiem.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (4)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+