Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
5. augusts, 2015
Drukāt

1885. gada 5. augustā

5aug_Brieditis_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 5. augustā, Vallē baznīcas zvaniķa ģimenē piedzima aktieris, režisors un skatuves mākslas pedagogs Alfreds Amtmanis.

Pseidonīmu “Briedītis” Amtmanis pieņēmis pašā aktiera karjeras sākumā vēl pirms Pirmā pasaules kara. Viņa vārds pārsvarā saistās ar darbību Nacionālajā, bet padomju laikā – Drāmas teātrī. Amtmaņa-Briedīša režisora rokraksts uz vairākiem gadu desmitiem noteica šī teātra māksliniecisko un aktiermākslas attīstību. Viņš bija izcils aktiermākslas jomā, taču viņa darbību apēno aktīvā sadarbošanās ar padomju režīmu. Tomēr mūsdienās ir izveidota Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmija, ko piešķir Nacionālā teātra aktieriem vai režisoriem par latviešu oriģināldramaturģijas iestudējumiem.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (2)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+