Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. augusts, 2015
Drukāt

1885. gada 5. augustā

5aug_Brieditis_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 5. augustā, Vallē baznīcas zvaniķa ģimenē piedzima aktieris, režisors un skatuves mākslas pedagogs Alfreds Amtmanis.

Pseidonīmu “Briedītis” Amtmanis pieņēmis pašā aktiera karjeras sākumā vēl pirms Pirmā pasaules kara. Viņa vārds pārsvarā saistās ar darbību Nacionālajā, bet padomju laikā – Drāmas teātrī. Amtmaņa-Briedīša režisora rokraksts uz vairākiem gadu desmitiem noteica šī teātra māksliniecisko un aktiermākslas attīstību. Viņš bija izcils aktiermākslas jomā, taču viņa darbību apēno aktīvā sadarbošanās ar padomju režīmu. Tomēr mūsdienās ir izveidota Alfreda Amtmaņa-Briedīša prēmija, ko piešķir Nacionālā teātra aktieriem vai režisoriem par latviešu oriģināldramaturģijas iestudējumiem.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+