Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
7. augusts, 2015
Drukāt

1885. gada 7. augustā

7aug_Vecrumba_2

Pirms 130 gadiem, 1885. gada 7. augustā, Rīgā dzelzceļnieka ģimenē dzimusi pirmā akadēmiski izglītotā latviešu sieviete ārste Marija Vecrumba.

Ārstes izglītību viņa ieguva Bernes universitātē; pirms Pirmā pasaules kara strādāja par ārsti Jelgavā, vēlāk Valkā. 1918./1919. gadā Vec­rumba iesaistījās Pētera Stučkas Padomju Latvijas medicīniskās sistēmas veidošanā, bija Latvijas Strādnieku, kareivju un bezzemnieku deputātu padomes izpildu komitejas (Iskolata) sanitārās nodaļas vadītāja. Piesliešanās lieliniekiem ārstei Vecrumbai maksāja dzīvību. 1919. gada 18. martā, vācu landesvēristiem padzenot Stučkas piekritējus no Jelgavas, viņa tika nogalināta reizē ar ievainotajiem sarkanarmiešiem, kurus kopa stacijā pamestajā sanitārajā vilcienā.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (34)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+