Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
14. jūlijs, 2016
Drukāt

1886. gada 14. jūlijā

14jul_Juskevics_2

Pirms 130 gadiem, 1886. gada 14. jūlijā, poļu cilmes amatnieka ģimenē Rīgā dzimis rakstnieks un vēsturnieks Jānis Juškevičs (1886 – 1961).

Viņa grāmatas “Hercoga Jēkaba laikmets Kurzemē” un “Kurzemes hercogi un viņu laikmets”, “Vecā Rīga”, vēsturiskais romāns “Zobens pār Rīgu” 30. gados bija ļoti populāras, kaut mūsdienās tās kritizētas kā romantizētas un arī vēsturiskajai īstenībai neatbilstošas, neprecīzas. Pirmskara Latvijā Juškevičs tāpat darbojās kā Rīgas pilsētas arhivārs un Pieminekļu valdes darbinieks. No mūsdienu vēsturnieku viedokļa, viņa mēģinājumi attēlot hercogisti kā Latvijas valsts sākotni, bet hercogu Jēkabu kā ideālu valdnieku šķiet naivi, tomēr Juškeviča piedāvātie priekšstati par senatni latviešu tautā ir diezgan dziļi iesakņojušies. Tāpat var pieņemt, ka Andreja Upīša epopeja “Laikmetu griežos” 30. gadu beigās tika uzrakstīta Juškeviča 16. – 18. gadsimta vēstures pētījumu iespaidā.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (45)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+