Mobilā versija
+15.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
25. oktobris, 2016
Drukāt

1886. gada 25. oktobris

Rancans

Pirms 130 gadiem, 1886. gada 25. oktobrī, Nautrēnu pagasta zemnieka ģimenē dzimis katoļu bīskaps, visu pirmskara Saeimu deputāts, Latgales sabiedriskais darbinieks Jāzeps Rancāns. Liktenis bija iekārtojis, lai viņam būtu lemts piedalīties vairākos Latvijai būtiskos politiskajos procesos.

1917. gada 9. un 10. maija Rēzeknes kongresā, kurā tika lemts par Latgales apvienošanos ar pārējiem latviešu novadiem, Rancāns līdz ar citiem novadā ietekmīgiem garīdzniekiem bija par Latgali Latvijas sastāvā. Pēc 1945. gada Rancāns kā agrākais Saeimas priekšsēdētāja vietnieks trimdā juridiski bija uzskatāms par augstāko Latvijas valsts amatpersonu, pat par Valsts prezidenta amata pienākumu izpildītāju. Par tādu 1948. gadā viņu arī atzina trimdā esošie Latvijas senatori. Formāla trimdas valdība tomēr izveidota netika.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (7)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+