Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
9. augusts, 2016
Drukāt

1886. gada 9. augustā

9aug_Tipainis_2

Pirms 130 gadiem, 1886. gada 9. augustā, Cēsīs dzimis elektroiekārtu tehniķis un inženieris Aleksandrs Tīpainis. 1919. gadā viņam tika uzticēta Pasta un telegrāfa departamenta Galveno darbnīcu vadība.

Pirmais darbs bija salabot vācu un lielinieku pamestos, sabojātos telefona aparātus un citas sakaru iekārtas. Savukārt kopš 1922. gada darbnīcās Tīpaiņa vadībā jau sākās to ražošana. Darbnīcu veiksmīgā darbība un iedibinātā bāze radīja apstākļus, lai no tās izveidotu reiz slaveno Valsts elektrotehnisko fabriku – VEF. Par nopelniem valsts labā 1927. gadā Tīpainis saņēma Triju Zvaigžņu ordeni. Tīpainim neapšaubāmi piemita kā radiotehniķa, tā organizatora talants, jo 1919. gadā viņš īstenībā bija tikai vienkāršs sakaru iekārtu mehāniķis. Vēlāk nelabvēļi Tīpainim pārmeta atbilstošas izglītības trūkumu, un 30. gadu sākumā autodidakts papildināja zināšanas, būdams LU Mehānikas fakultātes students. 1933. gadā viņš ieguva elektroinženiera diplomu.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+