Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
9. augusts, 2016
Drukāt

1886. gada 9. augustā

9aug_Tipainis_2

Pirms 130 gadiem, 1886. gada 9. augustā, Cēsīs dzimis elektroiekārtu tehniķis un inženieris Aleksandrs Tīpainis. 1919. gadā viņam tika uzticēta Pasta un telegrāfa departamenta Galveno darbnīcu vadība.

Pirmais darbs bija salabot vācu un lielinieku pamestos, sabojātos telefona aparātus un citas sakaru iekārtas. Savukārt kopš 1922. gada darbnīcās Tīpaiņa vadībā jau sākās to ražošana. Darbnīcu veiksmīgā darbība un iedibinātā bāze radīja apstākļus, lai no tās izveidotu reiz slaveno Valsts elektrotehnisko fabriku – VEF. Par nopelniem valsts labā 1927. gadā Tīpainis saņēma Triju Zvaigžņu ordeni. Tīpainim neapšaubāmi piemita kā radiotehniķa, tā organizatora talants, jo 1919. gadā viņš īstenībā bija tikai vienkāršs sakaru iekārtu mehāniķis. Vēlāk nelabvēļi Tīpainim pārmeta atbilstošas izglītības trūkumu, un 30. gadu sākumā autodidakts papildināja zināšanas, būdams LU Mehānikas fakultātes students. 1933. gadā viņš ieguva elektroinženiera diplomu.

Pievienot komentāru

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (1)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Draugiem Facebook Twitter Google+