Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
9. augusts, 2016
Drukāt

1886. gada 9. augustā

9aug_Tipainis_2

Pirms 130 gadiem, 1886. gada 9. augustā, Cēsīs dzimis elektroiekārtu tehniķis un inženieris Aleksandrs Tīpainis. 1919. gadā viņam tika uzticēta Pasta un telegrāfa departamenta Galveno darbnīcu vadība.

Pirmais darbs bija salabot vācu un lielinieku pamestos, sabojātos telefona aparātus un citas sakaru iekārtas. Savukārt kopš 1922. gada darbnīcās Tīpaiņa vadībā jau sākās to ražošana. Darbnīcu veiksmīgā darbība un iedibinātā bāze radīja apstākļus, lai no tās izveidotu reiz slaveno Valsts elektrotehnisko fabriku – VEF. Par nopelniem valsts labā 1927. gadā Tīpainis saņēma Triju Zvaigžņu ordeni. Tīpainim neapšaubāmi piemita kā radiotehniķa, tā organizatora talants, jo 1919. gadā viņš īstenībā bija tikai vienkāršs sakaru iekārtu mehāniķis. Vēlāk nelabvēļi Tīpainim pārmeta atbilstošas izglītības trūkumu, un 30. gadu sākumā autodidakts papildināja zināšanas, būdams LU Mehānikas fakultātes students. 1933. gadā viņš ieguva elektroinženiera diplomu.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (7)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+