×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

1887. gada 10. augustā. Dzimis Koraļļu pils būvnieks (7)

Liedskalnins

Pirms 130 gadiem nabadzīgā ģimenē Stāmerienas pagastā dzimis mistiskas un noslēpumainas slavas apvītais tēlnieks amatieris Eduards Liedskalniņš (1887 – 1951), kam ASV mēroga atpazīstamību atnesa viņa mājas pagalmā Floridā uzbūvētās koraļļu kaļķakmens bluķu konstrukcijas, sauktas par “Koraļļu pili”. Ieceļojis Ziemeļamerikā ap 1912. gadu, viņš 20. gadu sākumā apmetās tolaik vēl mazapdzīvotajā Floridā un sāka veidot savas slavenās koraļļu būves. Kompleksu, kam tagad ir vēstures pieminekļa statuss, Liedskalniņš uzcēla aptuveni pārdesmit gadu laikā. Pārsteidzošākais ir tas, ka viņš tonnām smagos koraļļu bluķus spēja pārvietot un izlikt vajadzīgajās vietās tikai pats saviem spēkiem, strādājot naktīs un nekad nerādot citiem, kā tas notiek. Pils smagie akmens vārti bija tā nolīdzsvaroti, ka tos varēja atvērt ar vienu pirkstu, bet 20 tonnu smago akmens “šūpuļkrēslu” viegli iekustinājis viens cilvēks. Vientulis un savādnieks apgalvoja, ka zinot senēģiptiešu piramīdu būves noslēpumu, un interesējās par magnētisma parādību, turklāt uztvēra to pavisam citādi, nekā zinātnē ierasts. Liedskalniņa fenomens nav atminēts līdz šai dienai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. “Brīvās enerģijas” forumos viņa vārds vēl aizvien tiek diezgan bieži pieminēts.
    Gan jau, ka viņš ko tādu zināja, ko mēs vēl ilgi neuzminēsim :/

  2. Tajā laikā piļu un muižu dedzināšanā iesaistītajiem tika piespriests nāves sods, tāpēc daudzi laidās uz ārzemēm.

  3. To "viela pārdomām" Atbildēt

    Pārvaldot magnētisko lauku var nest tonnas ar diviem pirkstiem, tikai materiālistiski domājošajiem tas ir neizprotami. Tādēļ pēdējā laikā populārāka kļūst kvantu fizika. Pasaule nesastāv tikai no tā ko mēs redzam ar acīm.

  4. zinot jeņķus, tad tur iespējams tūristu pievilināšanai izdomā ne tādus vien tekstiņus. Ja pa nakti strādāja traktors, bet neviens to neredz, tad jau var pateikt, ka visu nesu ar diviem pirkstiem.

  5. Luk pasaule visslavenakais Latvietis . Meistars !

Draugiem Facebook Twitter Google+