Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
11. augusts, 2017
Drukāt

1887. gada 11. augustā. Dibināts tabakas uzņēmums “Maikapars” (1)

Maikapars

Pirms 130 gadiem divi uzņēmēji no Krimas – karaīms Ābrams Maikapars un Efims Šaitans – Rīgā nodibināja tabakas fabriku “A. Maikapars”. Pēc 1940. gada tai bija lemts kļūt par Rīgas Tabakas fabriku, tad par “House of Prince”, tad “Scandinavian Tobacco” līdz 2009. gada fabrika tika slēgta. Mūsdienās apskatāmie korpusi būvēti 1912. gadā. Šobrīd gadiem pamestajā kompleksā norit pārbūves darbi, lai tajā pagaidu mājvietu iegūtu Jaunais Rīgas teātris. Tikmēr 19. gadsimta beigās Rīga, pateicoties “Maikapara” fabrikai, kļuva par papirosu ražošanas centru Krievijas impērijā. 20. – 30. gados uzņēmums bija lielākā un tehniski modernākā tabakas fabrika Latvijā un gadā saražoja vairāk nekā 2,5 miljonus dažādu marku papirosu, ko eksportēja visā pasaulē. Par tā laika Maikaparu rocību liecina fakts, ka uzņēmēja dzimta 1931. gadā spēja nopirkt lepno A. Briāna ielas savrupnamu, kas gadu gaitā desmitiem reižu mainījis iemītniekus, bet vēl tagad nes Maikaparu vārdu.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (7)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+