×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

1888. gada 5. februārī. Dzimis ģenerālis Bolšteins (7)

Bolsteins

Ludvigs Bolšteins

Pirms 130 gadiem Sesavas pagasta dzirnavnieka ģimenē piedzima latviešu strēlnieku cīņu, pēc tam Neatkarības kara dalībnieks, pirmskara Latvijas Robežsargu brigādes komandieris ģenerālis Ludvigs Bolšteins. Viņa vārds Latvijas vēsturē saistās ar varonību un uzticību Dzimtenei un karavīra zvērestam līdz galam. Neatkarības kara laikā Bolšteins uzdienējās līdz pulkveža pakāpei, bet 1920. gadā, karam beidzoties, demobilizējās un sāka rosīties savā jaunsaimniecībā Bērzmuižas pagastā. Valdība tomēr drīz viņu aicināja atpakaļ dienestā, jo Bolšteinu uzskatīja par labām organizatora dotībām apveltītu virsnieku. Šo uzticību viņš attaisnoja, vispirms sakārtojot Aizsargu organizāciju, bet pēc tam reorganizējot robežsardzes spēkus. 1935. gadā Bolšteinu paaugstināja par ģenerāli. 1939./1940. gadā viņš ātri aptvēra draudus Latvijas neatkarībai un uzskatīja, ka armijai jāpretojas par spīti pretinieka pārspēkam. Ģenerālis bija vienīgais tik augsta ranga Latvijas bruņoto spēku virsnieks, kurš, ienākot padomju okupācijas karaspēkam, 1940. gada 21. jūnijā izdarīja pašnāvību, nevēloties piedzīvot valsts bojāeju. Bolšteins nošāvās savā kabinetā ēkā, kas vēlāk ieguva Stūra mājas nosaukumu. Vēl iznākošais Latvijas armijas laikraksts “Latvijas Kareivis” 23. jūnijā paguva ievietot informāciju, ka “aizvakar ātrā nāvē miris Robežsargu brigādes komandieris ģenerālis Bolšteins”, un īsu biogrāfisku uzziņu. Ludvigu Bolšteinu apbedīja Brāļu kapos.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. … Arprats ! Ka vispar kads uzdrikstas pieminet, piesaukt, vai pat salidzinat, sodienas Bezabrenes oligarhus, un to kriminalizetas lietas iesaistito parstavju privati sarikoto pasakumu, ar Brivas Latvijas Republikas valsts oficilo parstavju patriotisko izveli, tai, tik likteniga bridi … ???

  … Manas acis sis oligarhu bars, un to lidzskrejeju bari, nekad nebutu un nebus kvalificeti stradat Gen. Bolsteina vaditas institucijas, ne pat par udens pieneseju sulainiem … jo sie ir tikai leti noperkami un personigu paslabuma mekletaji, kas izzudis ka pelavas Latvijas Republikas vestures vejonos … kur nu vel kopigi piemineti … !

 2. … Arprats ! Ka vispar kads uzdrikstas pieminet, piesaukt, vai pat salidzinat, sodienas Bezabrenes oligarhus, un to kriminalizetas lietas iesaistito parstavju privati sarikoto pasakumu, ar Brivas Latvijas Republikas valsts oficilo parstavju patriotisko izveli, tai, tik likteniga bridi … ???

  … Manas acis sis oligarhu bars, un to lidzskrejeju bari, nekad nebutu un nebus kvalificeti stradat Gen. Bolsteina vaditas institucijas, ne pat par udens pieneseju sulainiem … jo sie ir tikai leti noperkami un personigu paslabuma mekletaji, kas izzudis ka pelavas Latvijas Republikas vestures vejonos … !

 3. … Arprats ! Ka vispar kads uzdrikstas pieminet, piesaukt, vai pat salidzinat, sodienas Bezabrenes oligarhus, un to kriminalizetas lietas iesaistito parstavju privati sarikoto pasakumu, ar Brivas Latvijas Republikas valsts oficilo parstavju patriotisko izveli, tai, tik likteniga bridi … ???

  … Manas acis sis oligarhu bars, un to lidzskrejeju bars, nekad nebutu un nebus kvalificeti stradat Gen. Bolsteina vaditas institucijas, ne pat par udens pieneseju sulainiem … jo sie ir tikai leti noperkami un personigu paslabuma mekletaji, kas izzudis ka pelavas Latvijas Republikas vestures vejonos … !
  … s

 4. Ģenerālis Bolšteins aiznesa sev līdzi daudzu Latvijas izlūku vārdus, segvārdus un citu slepenu izlūkdienestu informāciju. Tieši ģenerālim Bolšteinam bija pakļauta spiegošanas struktūra, kas darbojās Krievijas pusē mūsu valsts interesēs. Padodoties, šī informācija nonāktu krievu okupantu rokās. Notika savādāk, godaprāts un uzticība pienākumam lika rīkoties tieši tā. Tāpēc ģenerālis Bolšteins ir Varonis. Nevaru iedomāties, kurš no šlesera balles apmeklētājiem zin vārdu “godaprāts” un “pienākums”…

 5. Bolšteinam tā arī bija pēdējā patrona!

 6. Piemeram , mezabrali !

 7. Vienīgo pašnāvnieku var uzskatīt par vienīgo, kuram bija vāja nervu sistēma. Atcerēsies, taču slavēt tādu pretošanās veidu nevajadzētu. Bija daudzi citi, kas izpildīja doto zvērestu – cīnījās ar ieročiem rokā, tikai pēdējo patronu atstāja sev.

Draugiem Facebook Twitter Google+