Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
20. janvāris, 2012
Drukāt

1892. gada 20. janvāris

20janv_basketbols_%2022

Pirms 120 gadiem ASV Masačūsetsas štatā Springfīldā notika pasaulē pirmais oficiālais basketbola mačs. Gadu pirms tam šo sporta veidu bija izgudrojis un skolēnu vidū ieviesis kanādiešu ārsts un pedagogs Džeimss Neismits.

 

Viņa doma bija atrast ko mazāk agresīvu un traumatisku par amerikāņu futbolu, ko turklāt varēja spēlēt tikai ārā siltos laika apstākļos, bet ne telpās. Ar skolas meistara palīdzību Neismits vingrošanas zāles abos galos apmēram 3 metru augstumā nostiprināja persikiem domātus grozus. Lai tajos mestā bumba netrāpītu galerijā stāvošajiem skatītājiem un lai tie arī nekādi nevarētu ietekmēt metiena iznākumu, otrpus groziem uzstādīja vairogus. Pēc tam Neismits kopā ar skolas sekretāri izstrādāja 13 basketbola pamatnoteikumus, kas līdz mūsdienām saglabājušies gandrīz nemainīgi, un spēle varēja sākties. Nav zināms, kā beidzās pirmais mačs, taču rezultāts nebija liels, jo grozā sākotnēji izdevās trāpīt visai reti.

 

Pievienot komentāru

"Biedējošo klaunu" uzbrukumi: Austrijā savainoti vairāki cilvēki Tuvojoties Helovīnam, vairāki cilvēki Austrijā guvuši savainojumus biedējošu klaunu tērpos ģērbušos cilvēku uzbrukumos.
Draugiem Facebook Twitter Google+