Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
17. septembris, 2013
Drukāt

1893. gada 17. septembrī

17sept_Kalnberzins_22

Pirms 120 gadiem, 1893. gada 17. septembrī, Katlakalna pagastā piedzima Jānis Kalnbērziņš, pirmskara Latvijas komunistiskajā pagrīdē pazīstams arī ar segvārdu “Zaķis”.

 

1940. gadā tieši viņam bija lemts kļūt par Latvijas kompartijas vadītāju, jo citi daudz prominentāki latviešu komunisti, kas savu dzīvi bija saistījuši ar PSRS, tobrīd jau bija nogalināti 30. gadu beigu staļiniskajās represijās. Kā Latvijas kompartijas centrālkomitejas 1. sekretārs Kalnbērziņš darbojās līdz 1959. gadam, kad pēc nacionālkomunistu sagrāves viņu no augstā amata atcēla. Viņš bez šaubām bija centīgs Maskavas norāžu izpildītājs, tomēr vēsturnieku ieskatā Kalnbērziņa darbību tā laika kontekstā nevar vērtēt kā absolūti negatīvu. “Viņš vienkārši pārāk labi zināja padomju elites spēles noteikumus – ko drīkst, ko nedrīkst, tādēļ pārāk bieži pārnodrošinājās,” norāda vēsturniece Daina Bleiere.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+