Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
6. augusts, 2013
Drukāt

1893. gada 6. augustā

6aug_Korinta_22

Pirms 120 gadiem, 1893. gada 6. augustā, kuģošanai tika atklāts Korintas kanāls. Tā izciršana klintīs prasīja 12 gadus. Pēc skata iespaidīgais kanāls, kas pāri Korintas zemes šaurumam savieno Korintas un Saronikas līci, ir tikai 6,346 km garš, toties ļauj kuģiem ietaupīt ap 400 km apkārtceļu ap Peloponēsas pussalu.

Par šo būvi sapņoja jau Senās Romas imperators Nērons, taču viņam to neizdevās īstenot. Tehniski to nebija viegli paveikt arī ungāru inženieriem Belam Geršteram un Ištvānam Tiram, jo dažviet nācās iegrauzties 84 m dziļi klintī. Kanāls atgādina šauru aizu. Pie jūras līmeņa 8 metru dziļais ūdensceļš ir 24,6 m plats, bet uz augšu paplatinās. Zemūdens daļā kanāla platums sašaurinās līdz 21 m. Uzbūvēšanas brīdī Korintas kanāla nozīme kuģniecībā bija milzīga, taču mūsdienās to izbrauc lielākoties tikai tūristu kuģi, jo preču kuģi kļuvuši krietni lielāki un kuģu līnijas vairs ne­stiepjas tik cieši gar krastu.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+