Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
14. augusts, 2014
Drukāt

1894. gada 14. augustā

14aug_Lodzs_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 14. augustā, Oksfordas universitātes pilsētiņā Anglijā tika veikts pasaulē pirmais bezvadu sakaru seanss.

Fiziķis Olivers Lodžs to īstenoja, ar Morzes ābeces palīdzību nosūtot ziņu 50 metru attālumā – no vecās Klarendona fizikas laboratorijas uz Universitātes muzeju. Lodžs vēlāk ar nožēlu atzina, ka tobrīd viņam nav iešāvusies prātā ideja izmantot šo signālu pārraidi tālas darbības bezvadu telegrāfa izstrādei. Ar to vairākus gadus vēlāk nodarbojās slavenais radiotelegrāfa izgudrotājs Guljermo Markoni. Lodž­s­­ turpretī ar savu eksperimentu tikai vēlējās papildināt lekciju, ko nolasīja Britu zinātnes progresa biedrībā. Lekcija bija veltīta togad mirušajam vācu fiziķim Heinriham Hercam un viņa elektromagnētisko viļņu eksperimentiem.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+