Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
15. oktobris, 2014
Drukāt

1894. gada 15. oktobrī

15okt_Dreifuss_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 15. oktobrī, Parīzē aizdomās par spiegošanu Vācijas labā arestēja artilērijas virsnieku Alfrēdu Dreifusu.

Ar to aizsākās tā sauktā ”Dreifusa afēra”, kas ieguva plašu rezonansi visā Eiropā un kļuva par starptautiski atpazīstamu jēdzienu, kad jāapzīmē skandāls, kurā, valsts nodevībā nepatiesi apsūdzēts, cilvēks kļūst par sabiedrības un varas iestāžu aizspriedumu upuri. Tas ir arī pirmais par vēstures klasiku kļuvušais gadījums, kad netaisna tiesa tiek spriesta, pakļaujoties preses un sabiedriskā noskaņojuma spiedienam. Dreifuss bija nācis no Elzasas, turklāt bija ebreju cilmes. Elzasa tobrīd piederēja Vācijai. Elzasā dzīvoja viņa vecāki, kurus viņš mēdza apciemot. Pretvācu noskaņojums un antisemītisms tā laika Francijā bija tik augsts, ka ar to pietika, lai Dreifuss tiktu ”atmaskots” kā vācu spiegs Francijas armijas ģenerālštābā un notiesāts katorgas darbos Franču Gviānā. Kaut dažus gadus vēlāk atklāja īsto spiegu, Dreifusu pilnībā attaisnoja tikai 1906. gadā.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+