Mobilā versija
+1.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
20. janvāris, 2014
Drukāt

1894. gada 20. janvārī

20janv_motocikls_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 20. janvārī, konstruktors Aloizs Volfmillers patentēja motorizēto divriteņu braucamo “Hildebrand&Wolfmüller” – pasaulē pirmo sērijveidā ražoto motociklu.

Pirmo tamlīdzīgo pārvietošanās līdzekli 1885. gadā gan bija izgudrojis un izgatavojis Gotlībs Daimlers, taču tas tā arī palika vienā eksemplārā. Uzdevis izstrādāt sērijai piemērotu motociklu Volfmilleram bija riteņbraukšanas entuziasts Heinrihs Hildebrants, tādēļ markas nosaukumā varēja lasīt abu uzvārdus. “Hildebrand & Wolfmüller” bija apgādāts ar divtaktu benzīna dzinēju. Ražošana sākās 1. martā rūpnīcā Minhenē. Cik eksemplāru konkrēti tika saražots, nav zināms, jo detaļas motociklam ražoja un komplektāciju vēlāk veica vairākās ražotnēs. Lēš, ka “Hildebrand & Wolfmüller” skaits bijis mazāks par 1000. Laikabiedri atzīmēja braucamā daudzās nepilnības un pat ugunsbīstamību, kopumā atzīstot to drīzāk par “rotaļlietu” nekā ikdienā praktiski izmantojamu.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+