Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
22. jūlijs, 2014
Drukāt

1894. gada 22. jūlijā

22jul_Auto_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 22. jūlijā, Francijā notika pasaulē pirmās autobraukšanas sacensības.

To dalībniekiem bija pēc iespējas žiglāk jāaizbrauc no Parīzes līdz 127 km attālajai Ruānai. Pieteicās vairāk nekā 100 ekipāžu, taču vairākums no tām pamatsacensībām nespēja kvalificēties un uz starta izbrauca 21 spēkrats. Tos uz priekšu dzina gan benzīna motori, gan tolaik augstu tehnisko līmeni sasniegušie tvaika dzinēji. Pirmais Ruānu sasniedza tieši marķīza Žila Albēra de Diona stūrētais tvaika auto. Ceļš prasīja septiņas stundas ar vidējo ātrumu 19 km/h. Taču tiesneši de Dionu diskvalificēja, jo viņa tvaika auto izmantoja kurinātāju. Uzvaru piešķīra otrās vietas ieguvējam Albēram Lemetram ar trīs zirgspēku iekšdedzes “Peugeot”. Publika vienalga sumināja marķīzu de Dionu. Pēdējais pēc neveiksmes pilnībā pārkvalificējās uz benzīna dzinējiem, un 20. gs. sākumā “De Dion – Bouton” bija starp labākajiem auto.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+