Mobilā versija
+4.9°C
Gundega, Terēze
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
26. novembris, 2014
Drukāt

1894. gada 26. novembrī

26nov_Viners_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 26. novembrī, ASV Misūri štata pilsētā Kolumbijā ebreju imigrantu ģimenē piedzima nākamais matemātiķis, kibernētikas zinātnes pamatlicējs un mākslīgā intelekta teorijas izstrādātājs Norberts Vīners.

Vīners nekaldināja vārdu ”kibernētika” – to lietoja arī 19. gadsimta filozofijas darbos, taču ar pavisam citu jēgu. Tad ar kibernētiku saprata zinātni par valsts vadīšanu. Vīners turpretī 1948. gadā izdotajā monogrāfijā ar tādu pašu nosaukumu paplašināja kibernētikas jēdzienu kā zinātni par sakariem, vadīšanu un kontroli mašīnās un dzīvos organismos, par dabas un sabiedrības vispārīgiem vadības un sakaru likumiem. Matemātiķa darbība cieši saistījās ar pirmajiem soļiem skaitļošanas tehnoloģijās. To attīstību veicināja Otrais pasaules karš. Vīners tā gaitā strādāja pie zenītartilērijas automātiskās vadības un tēmēšanas sistēmas, ņemot par pamatu iespējamāko lidmašīnas ceļa un pilota rīcības algoritmu.

Pievienot komentāru

Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+