Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
27. marts, 2014
Drukāt

1894. gada 27. martā

27marts_Fonks_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 27. martā, dzimis franču kara lidotājs Renē Fonks, izcilākais Pirmajā pasaules karā sabiedroto pusē.

Fonka kontā bija 75 gaisa uzvaras. Viņš tikai nedaudz atpalika no vācu rekordista Manfrēda fon ­Rihthofena, kam izdevās nogāzt vairāk nekā 80 pretinieku. Francūzis izstrādāja pats savu kaujas taktiku, kurā nebija vietas pārgalvībai. Viss bija aprēķināts, pat ar matemātikas piesaisti. Viņš neiesaistījās niknos dueļos. Fonks parasti lidoja lielākā augstumā un tad pēkšņi pikēja uz zemāk lidojošo ienaidnieku. Tādējādi viņam izdevās atklāt uguni no tuvas distances, turklāt francūzis tēmēja uz lidotāju, ne lidaparātu. Bija aprēķināts, ka katrai nogāztai lidmašīnai viņš tērējis vidēji vien deviņas patronas, kas aviācijai bija ļoti maz. Fonka vajadzībām kara beigās radīja pat īpašu iznīcinātāja variantu, kurā bez ierastā ložmetēja bija iebūvēts arī 37 mm lielgabals. Par spīti uzvarām, meistars savu biedru vidū nebija ieredzēts, jo pēc rakstura bija ļoti egoistisks un godkārs.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+