Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
27. marts, 2014
Drukāt

1894. gada 27. martā

27marts_Fonks_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 27. martā, dzimis franču kara lidotājs Renē Fonks, izcilākais Pirmajā pasaules karā sabiedroto pusē.

Fonka kontā bija 75 gaisa uzvaras. Viņš tikai nedaudz atpalika no vācu rekordista Manfrēda fon ­Rihthofena, kam izdevās nogāzt vairāk nekā 80 pretinieku. Francūzis izstrādāja pats savu kaujas taktiku, kurā nebija vietas pārgalvībai. Viss bija aprēķināts, pat ar matemātikas piesaisti. Viņš neiesaistījās niknos dueļos. Fonks parasti lidoja lielākā augstumā un tad pēkšņi pikēja uz zemāk lidojošo ienaidnieku. Tādējādi viņam izdevās atklāt uguni no tuvas distances, turklāt francūzis tēmēja uz lidotāju, ne lidaparātu. Bija aprēķināts, ka katrai nogāztai lidmašīnai viņš tērējis vidēji vien deviņas patronas, kas aviācijai bija ļoti maz. Fonka vajadzībām kara beigās radīja pat īpašu iznīcinātāja variantu, kurā bez ierastā ložmetēja bija iebūvēts arī 37 mm lielgabals. Par spīti uzvarām, meistars savu biedru vidū nebija ieredzēts, jo pēc rakstura bija ļoti egoistisks un godkārs.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+