Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
6. oktobris, 2014
Drukāt

1894. gada 6. oktobrī

6okt_Strunke_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 6. oktobrī, Polijas pilsētā Gostiņinā krievu cara armijas apakšvirsnieka ģimenē piedzima viens no 20. gadsimta savdabīgākajiem un daudzpusīgākajiem māksliniekiem modernistiem Niklāvs Strunke (1894 – 1966).

Viņš darbojās ne tikai glezniecībā un grafikā, bet arī scenogrāfijā, bija ražīgs grāmatu vāku zīmētājs un ilustrators, tostarp ilustrēja Annas Brigaderes, Viļa Plūdoņa, Aleksandra Čaka izdevumus; nodarbojās ar mākslas publicistiku. Pirmskara Latvijā lielu ievērību guva pēc Strunkes metiem apgleznotais Jesena un Kuzņecova fabriku porcelāns. Laikabiedri viņa zīmējumus sauca par īpatnējiem, tomēr labprāt pasūtīja. Tiesa, neskatoties uz popularitāti, mākslinieks 30. gadu sākumā dzīvoja pastāvīgos parādos. To dēļ atkārtoti tika izsolīta viņa manta. 1944. gadā Niklāvs Strunke kopā ar ģimeni un daļu savu gleznu bēgļu laivā devās uz Zviedriju, kur turpināja mākslinieka darbību.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (27)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+