Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
6. oktobris, 2014
Drukāt

1894. gada 6. oktobrī

6okt_Strunke_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 6. oktobrī, Polijas pilsētā Gostiņinā krievu cara armijas apakšvirsnieka ģimenē piedzima viens no 20. gadsimta savdabīgākajiem un daudzpusīgākajiem māksliniekiem modernistiem Niklāvs Strunke (1894 – 1966).

Viņš darbojās ne tikai glezniecībā un grafikā, bet arī scenogrāfijā, bija ražīgs grāmatu vāku zīmētājs un ilustrators, tostarp ilustrēja Annas Brigaderes, Viļa Plūdoņa, Aleksandra Čaka izdevumus; nodarbojās ar mākslas publicistiku. Pirmskara Latvijā lielu ievērību guva pēc Strunkes metiem apgleznotais Jesena un Kuzņecova fabriku porcelāns. Laikabiedri viņa zīmējumus sauca par īpatnējiem, tomēr labprāt pasūtīja. Tiesa, neskatoties uz popularitāti, mākslinieks 30. gadu sākumā dzīvoja pastāvīgos parādos. To dēļ atkārtoti tika izsolīta viņa manta. 1944. gadā Niklāvs Strunke kopā ar ģimeni un daļu savu gleznu bēgļu laivā devās uz Zviedriju, kur turpināja mākslinieka darbību.

Pievienot komentāru

Mēra gaļu var ēst. Bet neļauj. Kāpēc? (11)Uz jautājumiem atbild PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga
Draugiem Facebook Twitter Google+