Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
8. augusts, 2014
Drukāt

1894. gada 8. augustā

8aug_Liepins_2

Pirms 120 gadiem, 1894. gada 8. augustā, Rīgā dzelzceļnieka ģimenē dzimis gleznotājs Jānis Liepiņš (1894 – 1964).

Viņa talants vislabāk izpaudās, gleznojot dažādus zvejnieku dzīves un darba sižetus. Liepiņš uzskatāms par šīs tematikas aizsācēju latviešu glezniecībā. Jūra un zvejas tematika māksliniekam ļoti patika arī pašam, kaut arī viņš daudz gleznojis dažādas ”vienkāršo ļaužu” sociālās dzīves ainas. Iedvesmu viņš smēlās, 30. gados paša būvētā jahtā apceļojot piekrastes zvejniekciemus. Mākslas vēsturnieki norāda, ka Liepiņa devums glezniecībā ir nepelnīti piemirsts, taču viņš pieskaitāms labākajiem latviešu 20. gadsimta māksliniekiem un radījis ne tikai nozīmīgus darbus, bet darbojies arī kā gleznošanas pasniedzējs un figurālās meistardarbnīcas vadītājs Mākslas akadēmijā. Daudzi padomju gados atzīti mākslinieki mācījušies tieši pie Liepiņa.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (27)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+