Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
11. novembris, 2015
Drukāt

1895. gada 11. novembrī

11nov_Rainis_2

Pirms 120 gadiem, 1895. gada 11. novembrī, laikraksta “Dienas Lapa” pielikumā tika publicēts dzejolis “Dziļākās domas”, ko Jānis Pliekšāns pirmo reizi parakstīja kā Jānis Rainis.

Neilgi pirms tam, 1. novembrī, “Dienas Lapa” iespieda dzejoli “Aukstā dvēsele, lepnā dvēsele”. Bet tas vēl bija parakstīts ar “Jānis Reinis”. Kārlis Dziļleja apgalvo, ka pseidonīmu “Rainis”, kas lietuviski nozīmē “raibais”, dzejnieks esot ieraudzījis Latgalē uz kāda ceļa stabiņa. Viņam vārds iepaticies. Bet zīmīgais dzejolis, iekļauts 1903. gadā iznākušajā krājumā “Tālas noskaņas zilā vakarā” skan šādi: “Dziļākās domas/Smadzenes izvaid/Bezveida murgos, Kvēlošās jausmās;/ Domas tik plašas,/Tirdošas; smagas,/Itin kā liktens/Dzelžainā vara./Nekāda prieka/Domāt šīs domas,/Bēgtu – kur bēgsi?/Tver, glauž un samin.”

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+