Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
14. decembris, 2015
Drukāt

1895. gada 14. decembrī

14dec_Draudzina_2

Pirms 120 gadiem, 1895. gada 14. decembrī, trīsistabu dzīvoklī K. Barona un Lāčplēša ielas stūrī darbu Rīgā sāka Natālijas Draudziņas meiteņu skola, kas vēlāk ieguva meiteņu ģimnāzijas statusu.

Tā ir viena no vecākajām, ja ne pati vecākā latviešu meiteņu mācību iestāde Latvijā, kas savos sākumos daudzus pārsteidza ar to, ka dažas stundas nedēļā pasniedza latviešu valodā, nevis tikai vāciski un krieviski. Sākotnēji mācības sāka 69 meitenes. Mācības bija paredzētas četru klašu garumā. Tomēr mācīties kāro jaunavu skaits pastāvīgi pieauga, tāpēc 1910. gadā pēc Eižena Laubes projekta skolas vajadzībām Ģertrūdes ielā 32 tapa īpaša ēka. Mūsdienās Natālijas Draudziņas ģimnāzija atrodas Bruņinieku ielā 24a. Draudziņas panākumu ķīla bija viņas pedagoga dotības, organizatores talants apvienojumā ar apskaužamu uzņēmību, kā arī morālais un finansiālais atbalsts 19./20. gadsimta mijas latviešu elitē.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (4)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+