Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
20. maijs, 2015
Drukāt

1895. gada 20. maijā

20maijs_Skulme_2

Pirms 120 gadiem, 1895. gada 20. maijā, Jēkabpils apkaimes zemnieka daudzbērnu ģimenē piedzima nākamais akvareļa meistars un mākslas zinātnieks Uga Skulme.

Profesors Skulme pētījis latviešu mākslas vēsturi, īpaši Jaņa Rozentāla darbību, latviskojis mākslas terminus. Ugas vecākais brālis Otto bērnībā pirmais vēlējās kļūt par mākslinieku un vēlāk par tādu arī kļuva, tādēļ tēvs bija nolēmis, ka divus māksliniekus ģimenē nevajag un jaunākajam jāapgūst kas cits. Uga tika sūtīts Dubultu ģimnāzijā apgūt ķīmiju. Skolotājs, redzot puiša talantu, paziņojis, ka no viņa var iznākt tikai mākslinieks. Kad Uga to pateicis tēvam, tas divas nedēļas ar dēlu nerunājis. Par mākslinieku Skulme kļuva, pateicoties viltībai, – viņš sacīja, ka brauc uz Pēterburgu studēt tieslietas, taču iestājās Mākslas akadēmijā.

Pievienot komentāru

Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+