Mobilā versija
+2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
9. februāris, 2015
Drukāt

1895. gada 9. februārī

9feb_Volejbols_2

Pirms 120 gadiem, 1895. gada 9. februārī, kādas ASV kristīgo jauniešu organizācijas fiziskās kultūras nodarbību vadītājs Viljams Morgans iepazīstināja publiku ar pašizgudrotu spēli – mintoneti, kurā apvienojās rokasbumbas un tenisa elementi.

Aptuveni gadu vēlāk to jau pārdēvēja par volejbolu. Morgans uzskatīja, ka basketbols, kas arī bija tikko kā izgudrots, nav visiem pa spēkam un vajadzīgs arī kas slodzes ziņā vieglāks. Sākumā bija doma, ka mintoneti varēs spēlēt jebkurš dalībnieku daudzums un pārsvarā telpās. Pirmā valsts ārpus ASV, kur iecienīja volejbolu, bija Kanāda 1900. gadā. Eiropā šī spēle iedzīvojās pēc Otrā pasaules kara, kad 1947. gadā nodibināja Starptautisko volejbola federāciju. Pirmās pasaules meistarsacīkstes vīriešiem sarīkoja Prāgā 1949. gadā, bet sievietēm 1952. gadā Maskavā. Olimpisko spēļu programmā šis sporta veids ir kopš 1964. gada vasaras spēlēm Tokijā.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+