Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
1. aprīlis, 2016
Drukāt

1896. gada 1. aprīlī

1apr_

Jānis Veselis (1896 – 1962) trimdas gados.

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 1. aprīlī, Neretas pagasta “Āriņos” kalpa ģimenē piedzima latviešu literāts Jānis Veselis, laikabiedru slavēts par īpašo stilu un savdabīgo pasaules skatījumu. Jānis Sudrabkalns 1938. gadā Veseli raksturoja kā ļoti “nopietnu un dziļu” autoru, kurš “nekur un nekad nav gribējis būt par virspuses cilvēku, kam bail no dziļām un plašām dvēseles rūpēm, no asām un rūgtām domām”.

Tajā laikā Veselis bija pievērsies dievturības un latviskās dzīvesziņas popularizēšanai, kamēr vēl 20. gados viņa literārajos darbos, kā rakstīja kritiķi, “daudz uzmanības parādīts erotikai”. Šajā ziņā viņu salīdzināja ar grafiķi Sigismundu Vidbergu mākslā. 1944. gadā literāts emigrējis uz Vāciju, kopš 1950. gada dzīvojis trimdā ASV, kur trimdinieku vidū tika godāts kā viens no ievērojamākajiem 50. – 60. gadu latviešu rakstniekiem. Par Veseļa augstāko sasniegumu uzskata romānu “Tīrumu ļaudis”, kas 1928. gadā saņēma Kultūras fonda balvu. Kultūras fonda balvas par saviem darbiem Veselis saņēmis arī vācu okupācijas un trimdas gados.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+