Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
10. maijs, 2016
Drukāt

1896. gada 10. maijā

10maijs_Ozolins_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 10. maijā, Krustpils apkaimē dzimis pirmskara Latvijā leģendārais svarcēlājs vidējā svarā Alberts Ozoliņš.

Savam laikam viņš bija unikāls, jo 16 reizes izcīnīja Latvijas meistara titulu, 50 reižu laboja Latvijas rekordus, bet 1923. gadā Rīgā uzstādīja pasaules rekordu pusvieglajā svarā raušanā ar kreiso un labo roku (ar katru pa 75 kg). Ozoliņš ieguva sudrabu 1922. gada pasaules meistarsacīkstēs svarcelšanā Tallinā un bronzu 1923. gadā meistarsacīkstēs Vīnē. Viņš pārstāvēja Latviju 1924. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē, taču palika pēdējā, 25. vietā. Ar svarcelšanu Alberts Ozoliņš sāka nodarboties 15 gadu vecumā. Sākumā tas izpaudās lielāku ceļmalas akmeņu celšanā, vēlāk pats izgatavoja svaru stieni ar divpudu bumbām galos (1 puds ≈ 16 kg). Pirmā pasaules kara laikā viņš turpināja trenēties arī bēgļu gaitās Krievijā, tāpēc, 1920. gadā atgriezies Latvijā, konstatēja, ka te viņam lāgā nav pretinieku. Mūža nogalē Ozoliņš darbojās kā treneris un tiesnesis.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+