Mobilā versija
+3.8°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
18. maijs, 2016
Drukāt

1896. gada 18. maijā (1)

18maijs_Hodinka_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 18. maijā, Hodinkas laukā Maskavā par godu Krievijas cara Nikolaja II kronēšanai sarīkotajos tautas svētkos notika tā sauktā Hodinkas traģēdija, ko pēc tam daudzi uzskatīja par sliktu zīmi Nikolaja II valdīšanas sākumam.

Kā zināms, šis cars Krievijai kļuva par pēdējo. 18. maija (pēc jaunā stila 30. maija) rītā ap 1 km² plašajā Hodinkas laukā bija sapulcējies ap pusmiljons ļaužu, kas gaidīja bezmaksas alus, kliņģeru, desiņu, prjaņiku un citu saldumu un kronēšanai par godu izgatavotu emaljētu skārda suvenīrkrūzīšu izdalīšanu. Paklīda baumas, ka labumu visiem nepietiks, un milzīgajā pūlī sākās spiešanās, grūstīšanās, kam sekoja panika. 1800 policistu nebija spējīgi tikt galā ar situāciju. Cilvēki krita lauka vidū esošajās smilšu un mālu bedrēs, kā arī gravā līdzās Hodinkai, tika samīdīti, saspiesti pūlī līdz nosmakšanai. Gāja bojā 1379 cilvēki, bet vēl aptuveni tik daudz guva dažādas traumas. Svinības tomēr netika atceltas, orķestris turpināja spēlēt koncertu, kamēr vienā malā cilvēki mira, otrā nemaz nenojauta, kas noticis. Līķus ātri novāca, lai tie netraucētu. Nikolajs II neatcēla vakarā paredzēto banketu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Senās Krievijas tradīcijas !

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+