Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
19. jūlijs, 2016
Drukāt

1896. gada 19. jūlijā

19jul_Kronins_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 19. jūlijā, Skotijā dzimis mediķis un rakstnieks Arčibalds Kronins – viens no 20. gadsimta ievērojamākajiem britu literātiem, ar kura darbiem latviešu lasītājs iepazinās jau drīz pēc to iznākšanas 30. gadu beigās.

Pat PSRS tika izdoti viņa romāni “Cepurnieka pils”, “Zvaigznes raugās lejup”, “Citadele” un citi. Tas notika tādēļ, ka Kronina darbi bija sociāli asi un parādīja kapitālistiskās sabiedrības sociālo nevienlīdzību. Tajā pašā laikā padomju publikai noklusēja, ka rakstnieks bija pārliecināts kristietis un viņa rakstītais ir sabiedrībā valdošo netaisnību vērtējums no kristieša, nevis “šķiru cīņas” redzespunkta. Kronins ar rakstniecību sāka nodarboties tikai 1930. gadā, kādu laiku paralēli darbojoties kā ārsts un rakstnieks. Pirmā grāmata – “Cepurnieka pils” – tapa trīs mēnešos, atlabstot pēc divpadsmitpirkstu zarnas čūlas. Līdz tam, pēc paša vārdiem, viņš tika rakstījis vien “receptes un zinātniskus rak­stus”. Jau pirmais viņa romāns izraisīja sensāciju.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+