Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
19. jūlijs, 2016
Drukāt

1896. gada 19. jūlijā

19jul_Kronins_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 19. jūlijā, Skotijā dzimis mediķis un rakstnieks Arčibalds Kronins – viens no 20. gadsimta ievērojamākajiem britu literātiem, ar kura darbiem latviešu lasītājs iepazinās jau drīz pēc to iznākšanas 30. gadu beigās.

Pat PSRS tika izdoti viņa romāni “Cepurnieka pils”, “Zvaigznes raugās lejup”, “Citadele” un citi. Tas notika tādēļ, ka Kronina darbi bija sociāli asi un parādīja kapitālistiskās sabiedrības sociālo nevienlīdzību. Tajā pašā laikā padomju publikai noklusēja, ka rakstnieks bija pārliecināts kristietis un viņa rakstītais ir sabiedrībā valdošo netaisnību vērtējums no kristieša, nevis “šķiru cīņas” redzespunkta. Kronins ar rakstniecību sāka nodarboties tikai 1930. gadā, kādu laiku paralēli darbojoties kā ārsts un rakstnieks. Pirmā grāmata – “Cepurnieka pils” – tapa trīs mēnešos, atlabstot pēc divpadsmitpirkstu zarnas čūlas. Līdz tam, pēc paša vārdiem, viņš tika rakstījis vien “receptes un zinātniskus rak­stus”. Jau pirmais viņa romāns izraisīja sensāciju.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+