Mobilā versija
+14.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
19. maijs, 2016
Drukāt

1896. gada 19. maijā

19maijs_Upitis_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 19. maijā, Cēsu apriņķa Jumurdas pagastā dzimis slavenais latviešu dārzkopis un  selekcionārs, ilggadīgais Dobeles Augļkopības selekcijas laboratorijas vadītājs Pēteris Upītis.

Viņa 1957. gadā Dobelē izveidotais augļu un košumdārzs pastāv arī mūsdienās kā “Upīša dārzs”. Sava mūža laikā selekcionārs strādājis ar 24 dažādām kultūrām, tostarp ābelēm, bumbierēm, plūmēm, ķiršiem, aprikozēm, valriekstiem, lazdām, cidonijām, avenēm, zemenēm, rozēm, lilijām. Pirmais Latvijā ieviesa hibrīdplūmes, viens no pirmajiem mūsu zemē sāka ieviest aprikozes un cidonijas. Tomēr īpaši slaveni ir Upīša selekcionētie ceriņi. Mūsdienās Upīša ceriņu dārzs aizņem vairāk nekā četrus hektārus un ir vislielākais ceriņu dārzs Baltijā un viens no lielākajiem Eiropā. Kā personība Upītis bijis ļoti stingru, taču reizē smagu, sarežģītu raksturu, kamdēļ grūti sapraties ar cilvēkiem un visu mūžu nodzīvojis neprecējies, bez bērniem. Darbs un selekcija bija galvenais viņa dzīvē. Tomēr sirdī dārznieks bijis arī mākslinieks, kam ļoti patikusi mūzika, dzeja, fotografēšana.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+