Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
2. septembris, 2016
Drukāt

1896. gada 2. septembrī

2sept_Auto_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 2. septembrī, laikraksts “Baltijas Vēstnesis” pirmo reizi Latvijas teritorijā rakstīja par automašīnu.

To uzskata par gadu, kad arī Rīgā parādījies pirmais auto. Krievijas impērijā pirmā automašīna tika pamanīta 1891. gadā, bet 1895. gada augustā tās sāka braukāt Sanktpēterburgā. “Vislabākie panākumi līdz šim ir ratiem ar naftas motoru. Stampas cilindros top stumdītas no kāda sprāgstoša maisījuma, kuru dabū, kad gaisu sajauc ar naftu. Naftas rati, ko izgatavo “Panhard – Levassor”, ir glīti un viegli,” tā laikraksts. Pašvaldības jau 1898. gadā sāka apelēt pie amatpersonām, lai atļauj “paškustības ekipāžas” aplikt ar nodokli pilsētai par labu. Tomēr minētajā gadā Rīgā uzskaitē bija tikai viens auto. Gadsimtu mijā to skaits Latvijā varēja sasniegt desmit. Autoprieks tomēr bija ļoti dārgs.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+