Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
2. septembris, 2016
Drukāt

1896. gada 2. septembrī

2sept_Auto_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 2. septembrī, laikraksts “Baltijas Vēstnesis” pirmo reizi Latvijas teritorijā rakstīja par automašīnu.

To uzskata par gadu, kad arī Rīgā parādījies pirmais auto. Krievijas impērijā pirmā automašīna tika pamanīta 1891. gadā, bet 1895. gada augustā tās sāka braukāt Sanktpēterburgā. “Vislabākie panākumi līdz šim ir ratiem ar naftas motoru. Stampas cilindros top stumdītas no kāda sprāgstoša maisījuma, kuru dabū, kad gaisu sajauc ar naftu. Naftas rati, ko izgatavo “Panhard – Levassor”, ir glīti un viegli,” tā laikraksts. Pašvaldības jau 1898. gadā sāka apelēt pie amatpersonām, lai atļauj “paškustības ekipāžas” aplikt ar nodokli pilsētai par labu. Tomēr minētajā gadā Rīgā uzskaitē bija tikai viens auto. Gadsimtu mijā to skaits Latvijā varēja sasniegt desmit. Autoprieks tomēr bija ļoti dārgs.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (27)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Draugiem Facebook Twitter Google+