Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
2. septembris, 2016
Drukāt

1896. gada 2. septembrī

2sept_Auto_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 2. septembrī, laikraksts “Baltijas Vēstnesis” pirmo reizi Latvijas teritorijā rakstīja par automašīnu.

To uzskata par gadu, kad arī Rīgā parādījies pirmais auto. Krievijas impērijā pirmā automašīna tika pamanīta 1891. gadā, bet 1895. gada augustā tās sāka braukāt Sanktpēterburgā. “Vislabākie panākumi līdz šim ir ratiem ar naftas motoru. Stampas cilindros top stumdītas no kāda sprāgstoša maisījuma, kuru dabū, kad gaisu sajauc ar naftu. Naftas rati, ko izgatavo “Panhard – Levassor”, ir glīti un viegli,” tā laikraksts. Pašvaldības jau 1898. gadā sāka apelēt pie amatpersonām, lai atļauj “paškustības ekipāžas” aplikt ar nodokli pilsētai par labu. Tomēr minētajā gadā Rīgā uzskaitē bija tikai viens auto. Gadsimtu mijā to skaits Latvijā varēja sasniegt desmit. Autoprieks tomēr bija ļoti dārgs.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (1)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+