Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
28. janvāris, 2016
Drukāt

1896. gada 28. janvāris

28janv_Atrums_2

Pirms 120 gadiem, 1896. gada 28. janvārī, Lielbritānijas Kentas grāfistes Īstpekemas ciemā tika izrakstīta automobilisma vēsturē pirmā soda kvīts par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Pārkāpējs bija vietējais motorizētās braukšanas entuziasts Volters Arnolds, kuru policija pieķēra, traucoties apdzīvotā vietā ar ātrumu 13 km/h, kamēr atļautais šajā zonā bija 3,2 km/h. Kārtībnieks Arnolda braucamo apstādināja pēc pakaļdzīšanās ar velosipēdu. Piespriestais sods – 1 šiliņš jeb piektā daļa mārciņas. Ātrumu ārpus apdzīvotām vietām 1865. gada likums bija noteicis 6,4 km/h apmērā. Tomēr tehnikas progress tajā pašā 1896. gadā piespieda britu parlamentu paaugstināt ātrumu uz ceļiem līdz 23 km/h, kas atbilda “mežonīgam” zirgu vilktas karietes braukšanas ātrumam. Tikmēr 30. gados daudzviet pasaulē, arī Anglijā, ātruma ierobežojumi automašīnām vispār nepastāvēja. Jāatzīmē, ka gadījums ar Volteru Arnoldu ir ievērojamākais, kas jebkad Īstpekemā noticis.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+