Pasaulē
Vēsture

1897. gada 25. jūlijs: Džeks Londons dodas uz Klondaiku meklēt zeltu 16

Foto: Wikimedia Commons

Pirms 120 gadiem tieši šajā dienā kāds nevienam nepazīstams jauneklis vārdā Džeks Londons (1876.-1916) devās uz Klondaiku, lai meklētu zeltu un kļūtu bagāts.

Viņš kļuva bagāts, taču ne tādēļ, ka būtu atradis zeltu, – Klondaikā, vērojot zeltraču dzīvi, jauneklis ķērās pie spalvas un sūtīja savus vērojumus ASV laikrakstiem. 1900. gadā tika publicēts viņa pirmais stāstu krājums, “Vilka dēls”, bet trīs gadus vēlāk iznākušais romāns “Dabas aicinājums” kļuva slavens visā valstī.

Londons bija atradis savu “zelta dzīslu”, – 17 gadus ilgajā rakstnieka karjerā viņš nenovērsās no cilvēka un skarbo dabas elementu mijiedarbības. Kopumā Londons uzrakstīja 50 dokumentālas un daiļliteratūras grāmatas, turklāt ik gadu atbildēja uz aptuveni 10 000 vēstulēm.

Pēc Džeka Londona plāna viņam kopā ar sievu Čarmianu tika uzbūvēts kuģis “Snark”, viņš uzcēla savu sapņu namu “Vilka māja” un viņam piederēja ferma. Rakstnieks bija absolūts “amerikāņu sapņa” iemiesojums – izskatīgs un valdzinošs, ar izcilu humora izjūtu, drosmīgs, vienmēr gatavs piedzīvojumiem.

Saistītie raksti

Diemžēl 1913. gadā nāca trieciens – kādu vakaru, kad Londoni nebija mājās, viņu 50 000 dolāru vērtā “Vilka māja” uzliesmoja. Kamēr īpašnieki zirga mugurā pārjāja, nams bija izdedzis. Tas deva spēcīgu triecienu Londona finansiālajam stāvoklim, tādēļ viņš vēl aizrautīgāk metās darbā.

Neraugoties uz ārstu brīdinājumiem strādāt mazāk, nodarboties ar sportu vairāk un atteikties no alkohola, Džeks Londons savā dzīvesstilā neko mainīt nespēja. 1916. gadā rakstnieks nomira.

LA.lv