×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

19 medaļas jeb gāzi grīdā, olimpieši!

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas olimpiskās komandas prezentācija pēdējos gados tradicionāli notiek pie kāda no Latvijas Olimpiskās komitejas sponsoriem. Pirms došanās uz Riodežaneiro sportistu saimi uzņēma viens no lielākajiem labvēļiem – “Latvijas Valsts meži”.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu. “Olimpisko spēļu pamatā liktais sengrieķu novēlējums, ka jābūt mieram, ir ļoti aktuāls arī mūsdienās. Jūs esat sasnieguši ļoti labus rezultātus, pārstāvēsiet Latviju zem sarkanbaltsarkanā karoga. Jebkuram sasniegumam pamatā ir ne tikai talants, tas ir jāpilnveido ikdienas mērķtiecīgā darbā, jāpārvar sevi. Jūs esat to izdarījuši un mēs ar jums lepojamies,” uzrunājot sportistus uzsvēra Raimonds Vējonis. Prezidents dāvanā pasniedza Latvijas karogu, izsakot novēlējumu, lai Rio tas mastā paceltos ļoti bieži, un spēkam – arī rupjmaizi: “Lai kā arī iet, atceraties Pjēra de Kubertēna teikto – dzīvē svarīgākais nav triumfs, bet cīņa, galvenais nav uzvarēt, bet droši cīnīties.”

Ar lielākām un mazākām dāvanām nāca lielo uzņēmumu vadītāji. “Latvijas Gāzes” šefa Aigara Kalvīša uzruna mazliet atgādināja viņa priekšteci, kaismīgo oratoru Adriandu Dāvi. Ne tik gari un tēlaini, bet spilgti gan – ekspremjers novēlēja pārvest 19 medaļas jeb tikpat, cik Latvija iespējusi visās līdzšinējās vasaras olimpiskajās spēlēs. “Tad gan mēs jūs vērienīgi sagaidīsim mājās,” teica Kalvītis. Mazliet pārveidojot Kalvīša kādreizējās valdības ministra Aināra Šlesera teicienu – gāzi grīdā, olimpieši!

Olimpiskās spēles Rio risināsies no 5. līdz 21. augustam. Pirmie  mūsu olimpieši uz Brazīliju dosies jau šajā nedēļas nogalē, bet kopumā startēs 32 Latvijas atlēti. Komandā iekļauta arī šķēpa metāja Līna Mūze, kura gan nopietnas traumas dēļ nevarēs startēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+