Mobilā versija
Brīdinājums +18.9°C
Vilis, Vilhelms
Sestdiena, 27. maijs, 2017
13. decembris, 2013
Drukāt

1903. gada 13. decembrī

13dec_Saldejums_2

Pirms 110 gadiem, 1903. gada 13. decembrī, itāliešu cilmes konditors Italo Markioni ASV patentēja saldējuma pildīšanu vafeļu konusos.

Līdz tam saldējumu līdznešanai lika papīra vai metāla turziņās, arī uz vafeļu plāksnītēm vai starp tām. Vafeļu konusi tomēr izrādījās visērtākais veids. Pirmo reizi patērētājiem jauno saldējuma pasniegšanas veidu demonstrēja 1904. gadā Pasaules izstādē Sentluisā, ASV. Pēc tam gardums vafeļu konusos ātri kļuva populārs. Markioni pie izgudrojuma bija nonācis, lauzot galvu, kā panākt, lai citronu saldējums, ko viņš tirgoja Ņujorkas Manhetenā no ratiņiem, būtu klientiem ērtāks un nesmērētu rokas. Markioni līdz tam kā trauciņus bija izmantojis liķiera glāzītes. Vieglās vafeles atviegloja arī produkta transportēšanas jautājumu, jo nevajadzēja vairs vadāt līdzi glāzītes un tās mazgāt.

Pievienot komentāru

Policija aizturējusi "lielu daļu tīkla", kas stāv aiz Mančestras terorakta (1)Aizturēta "liela daļa" tīkla, kas stāv aiz pirmdien Mančestrā notikušā terorakta, piektdien paziņoja Lielbritānijas policijas pretterorisma operāciju vadītājs Marks Roulijs.
Draugiem Facebook Twitter Google+