Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
10. jūlijs, 2014
Drukāt

1904. gada 10. jūlijā

10jul_Koknese_2

Kokneses pilsdrupas

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 10. jūlijā, Kokneses dziedāšanas biedrības telpās atklāja pirmo latviešu mākslas izstādi, kas sarīkota ārpus lielajām pilsētām.

Pasākumu rosināja gleznotājs Krišjānis Ceplītis ar mākslinieku un Kokneses kultūras dzīves ļaužu atbalstu. Ekspozīcijā bija tā laika izcilāko latviešu un tāpat vairāku vāc­baltu gleznotāju darbi – kopumā ap 200 gleznu. Atļaujas saņemšana un organizatoriskais darbs prasīja lielas pūles, kurās Ceplītim aktīvi palīdzēja biedrības priekšnieks Grobiņš un gleznotājs Aleksandrs Štrāls. Izstādē varēja apskatīt Štrāla, Jaunsudrabiņa, Purvīša, Rozentāla, Valtera un citu darbus. Pārsvarā tie tolaik skaitījās jaunie mākslinieki. Kāds vecmeistars, kurš dzīvoja Sanktpēterburgā un kura vārdu prese neminēja, savas gleznas dot atteicās, izmetot, ka ”daži” iedomājoties ”uzrunāt publiku” jau tikai pēc zīmēšanas skolas beigšanas. Tomēr pasākums izrādījās kā ļoti labi apmeklēts, tā arī finansiāli veiksmīgs.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+