Mobilā versija
+2.0°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
10. jūlijs, 2014
Drukāt

1904. gada 10. jūlijā

10jul_Koknese_2

Kokneses pilsdrupas

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 10. jūlijā, Kokneses dziedāšanas biedrības telpās atklāja pirmo latviešu mākslas izstādi, kas sarīkota ārpus lielajām pilsētām.

Pasākumu rosināja gleznotājs Krišjānis Ceplītis ar mākslinieku un Kokneses kultūras dzīves ļaužu atbalstu. Ekspozīcijā bija tā laika izcilāko latviešu un tāpat vairāku vāc­baltu gleznotāju darbi – kopumā ap 200 gleznu. Atļaujas saņemšana un organizatoriskais darbs prasīja lielas pūles, kurās Ceplītim aktīvi palīdzēja biedrības priekšnieks Grobiņš un gleznotājs Aleksandrs Štrāls. Izstādē varēja apskatīt Štrāla, Jaunsudrabiņa, Purvīša, Rozentāla, Valtera un citu darbus. Pārsvarā tie tolaik skaitījās jaunie mākslinieki. Kāds vecmeistars, kurš dzīvoja Sanktpēterburgā un kura vārdu prese neminēja, savas gleznas dot atteicās, izmetot, ka ”daži” iedomājoties ”uzrunāt publiku” jau tikai pēc zīmēšanas skolas beigšanas. Tomēr pasākums izrādījās kā ļoti labi apmeklēts, tā arī finansiāli veiksmīgs.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (25)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Draugiem Facebook Twitter Google+