Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
12. maijs, 2014
Drukāt

1904. gada 12. maijā

12maijs_Lacis_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 12. maijā, Vecmīlgrāvja ostas strādnieka ģimenē piedzima rakstnieks un Latvijas PSR politiķis Vilis Lācis (1904 – 1966).

Viņa kā politiķa loma, aktīvi un labprātīgi sadarbojoties ar padomju okupācijas režīmu 1940. gadā un vēlāk, mūsdienās tiek vērtēta nešaubīgi negatīvi, kamēr par Lāča kā rakstnieka dotībām literatūrzinātnieku domas dalās. Viņa populārākie romāni ir ”Zvejnieka dēls” un ”Vecā jūrnieku ligzda”. Lāča 70 gadu jubilejā 1974. gadā šajā dienā Meža kapos atklāja tēlnieka Aivara Gulbja veidoto kapa pieminekli. Nevar neievērot, ka tas aizsedza perspektīvu uz Jāņa Čakstes pieminekli. Atklāšana bija svinīgs pasākums ar republikas vadības piedalīšanos. Klāt bija arī literāti. Rakstnieks Zigmunds Skujiņš mītiņā teica: ”Esi sveicināts, Vili Lāci! Tagad tu un šis tēls esat bezgalīgi pret savu lielāko kritiķi – Laiku.” Dziedāja LPSR Valsts televīzijas un radio koris.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+