Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
24. novembris, 2014
Drukāt

1904. gada 24. novembrī

24nov_traktors_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 24. novembrī, amerikāņu izgudrotājs un uzņēmējs Bendžamins Holts laukos pie Stoktonas, ASV Kalifornijas štatā, pirmo reizi publikai demonstrēja kāpurķēžu traktoru.

Holts nebija pirmais, kam ienāca prātā kāpurķēžu izmantošana transporta vajadzībām. Līdz 1904. gadam ASV un Eiropā eksistēja ap 100 ar kāpurķēžu traktortehniku saistītu patentu, taču neviena konstrukcija nebija spējīga funkcionēt lauka apstākļos. Holts, kuru laikabiedri uzskatīja par tehnikas ģēniju, bija radījis praktiski lietojamu agregātu. Ar traktoru, kombainu un citas lauksaimniecības tehnikas konstruēšanu viņš nodarbojās aptuveni kopš 1890. gada. Liela nozīme idejas attīstībā bija tam, ka Kalifornijā lauksaimniecības zemes bija ar ļoti irdenu augsni. Holta traktori atrada plašu pielietojumu arī dubļainajos un sprādzienu bedru pilnajos Pirmā pasaules kara laukos, kur tos izmantoja lielgabalu un citu kravu vilkšanai. Mūsdienu uzņēmums ”Caterpillar” ir veidots, balstoties Holta dibinātajā firmā.

Pievienot komentāru

Rasmusens: Krievija ir norietoša sabiedrība (3)Krievija nav līdere nekam, un tā ir norietoša sabiedrība, aģentūrai BNS, komentējot Krievijas pozīciju pasaules militārajā kontekstā, sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss
Draugiem Facebook Twitter Google+