Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
24. novembris, 2014
Drukāt

1904. gada 24. novembrī

24nov_traktors_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 24. novembrī, amerikāņu izgudrotājs un uzņēmējs Bendžamins Holts laukos pie Stoktonas, ASV Kalifornijas štatā, pirmo reizi publikai demonstrēja kāpurķēžu traktoru.

Holts nebija pirmais, kam ienāca prātā kāpurķēžu izmantošana transporta vajadzībām. Līdz 1904. gadam ASV un Eiropā eksistēja ap 100 ar kāpurķēžu traktortehniku saistītu patentu, taču neviena konstrukcija nebija spējīga funkcionēt lauka apstākļos. Holts, kuru laikabiedri uzskatīja par tehnikas ģēniju, bija radījis praktiski lietojamu agregātu. Ar traktoru, kombainu un citas lauksaimniecības tehnikas konstruēšanu viņš nodarbojās aptuveni kopš 1890. gada. Liela nozīme idejas attīstībā bija tam, ka Kalifornijā lauksaimniecības zemes bija ar ļoti irdenu augsni. Holta traktori atrada plašu pielietojumu arī dubļainajos un sprādzienu bedru pilnajos Pirmā pasaules kara laukos, kur tos izmantoja lielgabalu un citu kravu vilkšanai. Mūsdienu uzņēmums ”Caterpillar” ir veidots, balstoties Holta dibinātajā firmā.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+