Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
27. janvāris, 2014
Drukāt

1904. gada 27. janvārī

27janv_Apinis_marka_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 27. janvārī, Jelgavā dzimis grafiķis un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Arturs Apinis.

Strādādams Valsts papīru spiestuvē, mākslinieks, grafikas lielmeistara Riharda Zariņa audzēknis kļuva pazīstams kā diplomu, goda rakstu un pastmarku zīmētājs. 30. gadu beigās Apinis jau bija guvis atzinību arī ar vēsturiskā žanra ofortiem un litogrāfijām, grāmatu vinjetēm. Stājgrafikas sižetos viņš labprāt izmantoja dabas un sadzīves ainas. Tādas pašas ievirzes darbu viņš turpināja padomju laikā, 1940. gadā radot Latvijas PSR ģerboni. Minētā darba uzticēšana viņam bija apliecinājums, ka Apinis tolaik skaitījās labākais lietišķās grafikas meistars. Grafiķis radījis zīmējumu arī Latvijas PSR pastmarkām, kas tika izdotas 1940. gada oktobrī. Arī uz tām bija redzams padomju Latvijas ģerbonis.

Pievienot komentāru

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (3)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Draugiem Facebook Twitter Google+