Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
27. janvāris, 2014
Drukāt

1904. gada 27. janvārī

27janv_Apinis_marka_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 27. janvārī, Jelgavā dzimis grafiķis un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Arturs Apinis.

Strādādams Valsts papīru spiestuvē, mākslinieks, grafikas lielmeistara Riharda Zariņa audzēknis kļuva pazīstams kā diplomu, goda rakstu un pastmarku zīmētājs. 30. gadu beigās Apinis jau bija guvis atzinību arī ar vēsturiskā žanra ofortiem un litogrāfijām, grāmatu vinjetēm. Stājgrafikas sižetos viņš labprāt izmantoja dabas un sadzīves ainas. Tādas pašas ievirzes darbu viņš turpināja padomju laikā, 1940. gadā radot Latvijas PSR ģerboni. Minētā darba uzticēšana viņam bija apliecinājums, ka Apinis tolaik skaitījās labākais lietišķās grafikas meistars. Grafiķis radījis zīmējumu arī Latvijas PSR pastmarkām, kas tika izdotas 1940. gada oktobrī. Arī uz tām bija redzams padomju Latvijas ģerbonis.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+