Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
3. marts, 2014
Drukāt

1904. gada 3. martā

3marts_Keizars_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 3. martā, Vācijas ķeizars Vilhelms II kļuva par pirmo politiķi pasaulē, kura runa iemūžināta skaņu ierakstā.

Ķeizara nolasītais politiskais dokuments bija runa ”Deutsch sein ist das”, ko var tulkot kā ”Tas nozīmē būt vācietim”. Vilhelms II izklāstīja savus personīgos uzskatus, kādai jābūt priekšzīmīga vācieša uzvedībai. Galvenās idejas valdnieks patapināja no vācu rakstnieka Ludviga Ganghofera noveles ”Das Schweigen im Walde” (”Klusums mežā”). Ierāmēti citāti no Ganghofera darba rotāja arī ķeizara darba kabinetu. To galvenā doma bija aicinājums uz visu dzīvē raudzīties pozitīvi un samierināties ar dzīves grūtībām un pārbaudījumiem, jo arī tie ir daļa no ”Visuvarošā un Visuzinošā Radītāja” ieceres. Ieraksts tika izdarīts ar Tomasa Edisona radītā fonogrāfa palīdzību. Skaņu šajā aparātā reģistrēja īpašos cilindros jeb valčos. Vilhelma II runa ir saglabājusies līdz mūsdienām.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+