Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
7. novembris, 2014
Drukāt

1904. gada 7. novembrī

7nov_Atskurbtuve_2

Pirms 110 gadiem, 1904. gada 7. novembrī, Tulā tika atvērta Krievijas impērijā pirmā atskurbtuve.

Kā zināms, PSRS pilsētās tāda veida ie­stādes bija norma. Idejas autors bija Tulas ārsts Fjodors Arhangeļskis. Viņam izdevās pierunāt pilsētas valdi finansēt ieceri. Visa pamatā bija nevis cilvēkmīlestība vai žēlums pret mēru nezinošiem dzērājiem, bet gluži valstiski apsvērumi. Tula bija impērijas svarīgākā ieroču kalve, savukārt tās kvalificētie strādnieki un meistari nereti nedēļas nogales un algas dienu novakares pavadīja daudzajos krogos. Ziemās gadījās, ka pēc uzdzīves tos sētmalēs atrada jau nosalušus. Valsts nevarēja atļauties tik bieži zaudēt speciālistus, tādēļ pēc Arhangeļska ierosinājuma pilsēta algoja kučieri, kurš vakaros kamanās apbraukāja pilsētas galvenās ielas, salasot ”kritušos”. Tos pārveda uz apkurinātām, īpašām telpām, izguldīja feldšera uzraudzībā, bet nākamajā rītā modināja un raidīja atkal darbā.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+