Mobilā versija
Brīdinājums -2.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
18. septembris, 2015
Drukāt

1905. gada 18. septembrī

18sept_garbo_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 18. septembrī, Stokholmas strādnieka ģimenē piedzima Grēta Lovisa Gustafsone, vēlāk pazīstama kā Holivudas ikona, ekrāna zvaigzne Grēta Garbo.

Eksperti viņu pieskaita visu laiku labāko kinoaktrišu piecniekam. Garbo karjeru sāka 1922. gadā vēl mēmā kino ērā, taču atšķirībā no daudziem citiem tā laika kolēģiem 30. gados viņa spēja pielāgoties skaņu filmām un sasniedza slavas virsotnes. Laikabiedrus apbūra viņas sievišķais skaistums un tēla šarmantā noslēpumainība, tādēļ aktrisi dēvēja gan par zviedru sfinksu, gan dievieti. Tur bija zināma patiesība, jo Garbo pretēji amerikāņu aktrisēm izturējās ļoti atturīgi pret presi un neklāstīja savas personiskās dzīves nianses. Citas 30. gadu aktrises centās atdarināt Grētas Garbo ekrāna stilu un tēlu. Nebija arī noslēpums, ka Garbo un otra tā laika zvaigzne Marlēna Dītriha pastāvīgi konkurēja savā starpā.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+