Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
20. augusts, 2015
Drukāt

1905. gada 20. augustā

20aug_Liepaja_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 20. augustā, 1905. gada revolūcijas dienās Liepājā risinājās asiņaini notikumi – dragūni apšāva demonstrantus, kas politiskā ģenerālstreika laikā bija izgājuši Vokzāles (Rīgas) ielā sakarā ar 600 mobilizēto pavadīšanu krievu–japāņu karā.

Traģēdija notika sestdienas vakarā, kad no apkārtējām ēkām un kāda žoga aizsegā pret dragūniem tika raidīti vairāki šāvieni. Sākās haoss; dragūni šāva pavadītāju pūlī, no kura pirms tam bija mesti akmeņi. Nošāva 11, ievainoja 24 cilvēkus. Ievainotas bija arī divas militārpersonas, bet gorodovojs Lepus – nošauts. Situācija Liepājā, kur sociāldemokrātiem un viņu kaujiniekiem bija ļoti spēcīgas pozīcijas, arī pirms tam bija ārkārtīgi saspringta. Arī iepriekšējā dienā, pavadot pirmo rezervistu grupu, nebija tālu no asinsizliešanas, un kazaki meta šautenes pie pleca, kad no pūļa tos apmētāja akmeņiem, bet rezervisti atteicās kāpt ešelonā, jo bija padoti preču, nevis pasažieru vagoni.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+